Левски (Карлово) обяви програмата си от приятелски срещи за лятната подготовка. Първото занимание на отбора е насрочено за сряда, 1 юли, от 18:00 часа.
Първата контрола ще бъде срещу изпадналия от елита Берое (Стара Загора) на 8 юли (сряда) от 18:00 часа. Седмица по-късно Левски ще се изправи срещу дубъла на Локомотив (Пловдив), а три дни по-късно е срещата с Ботев II (Пловдив). На 22 юли е планиран мач с Атлетик (Куклен), след което следват проверки срещу Марица (Милево) и Марица (Пловдив).
Последната контролна среща е на 1 август — седмица преди началото на новия шампионат. Във всички приятелски срещи Левски ще бъде гост заради ремонтни дейности на стадион „Васил Левски“.
По-рано днес клубът е подал необходимата заявка за участие в Югоизточната Трета лига за сезон 2026/27 и е дал съгласието си за промяната в регламента на шампионата. Според новите правила победителите в Югоизточната и Югозападната Трета лига печелят промоция за Втора лига, докато първенците на Североизток и Северозапад ще играят бараж. Освен това всеки тим от третото ниво ще бъде задължен да има на терена по двама футболисти, родени след 1 януари 2005 г., както и един, роден след 1 януари 2003 г.
Пълен списък с контролите на Левски (Карлово) през предсезонната подготовка:
- 08.07 – Берое – Левски
- 15.07 – Локо II (Пд) – Левски
- 18.07 – Ботев II (Пд) – Левски
- 22.07 – Атлетик (Куклен) – Левски
- 25.07 – Марица (Милево) – Левски
- 01.08 – Марица (Пд) – Левски




