ОФК Левски 2007 изразява възмущение от подадената от г-н Анатолий Ангелов жалба с искане да бъде спряно отпуснатото общинско финансиране в размер на 49 430 евро, предназначено за покриване на задълженията на клуба от сезон 2025/26.
Г-н Ангелов, в качеството си на президент на ФК Ювентус 95 (Малчика), е подал искане, което според ОФК Левски е неправомерно и има за цел да попречи на клуба да получи средства за изплащане на натрупаните задължения и за осигуряване на функционирането както на първия отбор, така и на детско-юношеската школа, където безвъзмездно тренират 80 деца.
Клубът подчертава, че изпълнява лицензионните изисквания за участие в Северозападната Трета лига и разполага със стадион и база, отговарящи на нормативните стандарти. В школата работят лицензирани треньори и от родителите не се изискват такси.
ОФК Левски не е получавал финансови преводи от октомври 2025 г. и към момента не ползва средства от общинския бюджет, разпределяни между спортните клубове на територията на общината. Търсената сума е необходима за изплащане на задължения и за продължаване на нормалната дейност на клуба. Желанието за запазване на футбола в град Левски бе ясно демонстрирано по време на сесията на Общинския съвет.
По документи клубът отговаря на условията за отпускане на средствата и е подал необходимата документация към Сметната палата, Националната агенция за приходите и Община Левски.
Въпреки липсата на приета наредба за разпределяне на общинските средства между спортните клубове, Общинският съвет реши да отпусне сумата от 49 430 евро, решение подкрепено и с писмено становище от кмета на Община Левски, г-жа Любка Александрова.
„Проблемът е, че няма бюджети за общините, защото държавата не е приела и държавния бюджет. Затова няма и въпросната наредба. Когато се приеме бюджет на общината, ще има и наредба за разпределяне на общинските средства за спортните клубове. Но ние не получаваме пари от този бюджет, защото такъв, на практика, няма. Преди години около 7-8 души от Ювентус (Малчика) също са идвали в моментите, в които се разпределят общинските средства. Тогава не съм се оплакал някой да ме заплашва мен или когото и да е. За мен това е изкривяване на реалните събития. Ако има заплаха, председателя на общинския съвет ще спази правилника и ако е необходимо ще се намесят органите на реда в лицето на общинска охрана или полиция“, коментира президентът и старши треньор на клуба Дочко Дочев.





